کاربرد الیاف بتن در صنایع نظامی

کاربرد الیاف بتن در صنایع نظامی

با توجه به گستردگی استفاده از بتن الیافی در ساخت سازه های مقاوم و پراستحکام می توان از تنوع الیاف بتن در ساخت انواع سازه های نظامی بهینه نمود.استفاده از الیاف بتن در ساخت پناهگاه های نظامی که در مقابل انواع گلوله و خمپاره و تسلیحات نظامی می تواند گام موثری در حفظ جان و محافظت از تسلیحات نظامی گردد.مقاومت ویژه الیاف بتن در برابر ضربه و انفجار و تنش های شدید ناشی از برخورد تسلیحات نظامی در واقع توجه استفاده از الیاف بتن را مشخص تر می نماید. اقتصادی بودن استفاده از الیاف بتن و استحکام یکپارچه به همراه سرعت بالای ساخت بتن الیافی به جهت عدم استفاده از آرماتور حرارتی و ایجاد تراکم بسیار بالای ملات بتن به سبب استفاده از فوق روان کننده بتن کربوکسیلاتی باعث می شود  ساختن بتن الیافی جهت استفاده در صنایع نظامی توجه بیشتری داشته باشد. یکی دیگر از موارد استفاده از الیاف بتن در بتن الیافی را می توان به صورت ضربه گیری انواع تسلیحات نظامی معرفی نمود. استفاده از الیاف فولادی بتن همراه با الیاف پلیمری بتن می تواند در ساخت پایه های  انواع ضد هوایی و خمپاره و راکت اندازها مورد استفاده قرار گیرد.

ضربات ناشی از شلیک مداوم و پرقدرت توسط الیاف بتن موجود در بتن الیافی جذب شده و از تخریب بیش از حد پایه های این گونه تسلیحات نظامی جلوگیری می گردد.

جذب بالای انرژی جنبشی توسط بتن الیافی باعث می گردد تکان های مداوم و به اصطلاح لگدهای مکرر تسلیحات نظامی به بافت بتن آسیبی نرسانده و مدت زمان بیشتری بدون نیاز به مرمت و بازسازی پایه های تسلیحات نظامی از این جنگ افزار ها استفاده نمود .استفاده از انواع الیاف بتن  در ساخت کف های سالن های تعمیراتی جنگ افزار ها و نگهداری و انبار زاغه مهمات به علت فشار وارده بیش از اندازه به کف سیمانی و بتنی کاملاً منطقی می باشد . کف سوله های تعمیرات جنگ افزار های نظامی که اکثراً به علت استفاده از تجهیزات با وزن بالا مورد تنش های مداوم هستند را می توان توسط بتن الیافی بسیار مقاومتر نموده و از خاصیت ضد فرسایشی و ضربه پذیری بتن الیافی استفاده نمود.

در صورت شکسته شدن بتن کف ، الیاف فولادی بتن اجازه گسترش ترک را به بتن نداده و می توان در همان حالت نسبت به بارگزاری و استفاده از کف مسلح به الیاف بتن تا زمان مناسب تعمیرات اقدام نمود.در راستای ارزش گذاری به صنایع  نظامی و مساعدت به بهینه سازی زیر ساخت های ادوات جنگی و حفظ آرمانهای جمهوری اسلامی ایران این شرکت آمادگی دارد تمامی مصارف بتن الیافی و الیاف بتن مورد استفاده در آزمایشگاه های صنایع نظامی را تا رسیدن به مرحله عملیاتی و اجرایی به صورت رایگان در اختیار صنایع نظامی قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =